Program do projektowania nagrobków 3D dla kamieniarzy

Program do projektowania nagrobków!
Automatyczny generator nagrobków 3D z możliwością rozbudowy

GENERATOR NAGROBKÓW - projektowanie i wizualizacja nagrobków w 3D i 2D

Gotowy do użytku parametryczny generator nagrobków 3D

Dostępny w programie CAD generator nagrobków z intuicyjnym oknem doboru komponentów, kształtów, materiału i innych parametrów, pozwala na szybkie wygenerowanie konkretnego projektu nagrobka.

W programie można wykonać nagrobki pojedyncze, rodzinne, dziecięce, urnowe i inne. Największą zaletą naszego konfiguratora jest to, że w czytelny sposób można zmienić dowolny parametr i komponent lub zamienić nagrobek pojedynczy na rodzinny!

Za pomocą naszego konfiguratora (parametrycznego prototypu nagrobka) można wygenerować wiele kombinacji z różnymi parametrami! W każdym momencie możliwa jest szybka zmiana np. kształtu tablicy i nakrywy lub materiału, dzięki czemu możemy szybko dostosować projekt do bieżących potrzeb danego klienta.

cad kamieniarz 3d

Projektowanie nagrobków 3D przy użyciu CAD KAMIENIARZ 3D oszczędza czas, który trzeb poświęcić na wykonanie projektu i realizacji zlecenia, co przekłada się na duże oszczędności!

Wizualny wybór materiałów
w CAD KAMIENIARZ 3D

W oknie dialogowym prototypu nagrobka 3D dostępny jest wzornik wyboru kamienia. Wybierz oraz w razie potrzeby w dowolnym momencie zmień materiał. Masz możliwość dodania również własnych materiałów do biblioteki.

Możesz stosowac materiały rownież bezpośrednio z biblioteki na zasadzie „Drag & Drop” – przeciągniij i upuść!

Automatyczne wyceny

Jeśli wprowadzisz do pliku danych cenę dla poszczególnych kamieni w zależności od grubości, to system odpowiednio przeliczy koszt elementów.

Biblioteki komponentów znanych producentów!

W bibliotece CAD KAMIENIARZ 3D znajdziesz szeroką gamę dodatków typu lampiony, wazony, misy, książki od różnych znanych producentów.

W CAD 3D możesz generować również PDF 3D

Każdy model 3D i/lub dokumentację możesz zapisać do formatu PDF wraz z PDF 3D. CAD Kamieniarz ma wyjątkową funkcję zapisu dokumentacji i modelu 3D w jednym pliku PDF! Plik można przeglądać w standardowej przeglądarce PDF, gdzie da się m.in obracać i skalować wykonany przez Ciebie model 3D nagrobka!

Nie tylko nagrobki!

W oprogramowaniu CAD z biblioteką CAD wykonasz dowolne inne realizacje z branży kamieniarskiej oraz innych jak np. budowlanej, konstrukcji stalowych i mechanicznej! Biblioteka jest tylko uzupełnieniem funkcjonalności programu.

Zagospodaruj przestrzeń wokół nagrobka

W CAD Kamieniarz 3D możesz zagospodarować przestrzeń wokół nagrobka tj. dodać kostkę brukową/granitową, ławkę lub roślinność.

Własna lista i kroje napisów

Do prototypu możesz dodać własną listę i kroje napisów w CAD Kamieniarz 3D. Napisy mogą być tworzone jako elementy dokładane lub zagłębione/grawerowane. Masz również możliwość dodania różnych wzorników tekstu “ŚP.”.

Rozkład kształtów i elementów na płycie granitowej do wycięcia

Dzięki dodatkowemu modułowi NESTING uzyskasz możliwość optymalnego rozkładu kształtów do wycięcia wg opcji „Dokładnej” (optymalnie wg kształtu) lub „Gilotynowej” (cięcie po prostej z zamknięciem elementu w prostokątny kształt.

CAD Nesting jest osobnym modułem, który nie znajduje się w podstawowej wersji CAD KAMIENIARZ 3D.

Zestawienia elementów do zakupu i na produkcję

Aby ułatwić zliczenie elementów składowych nagrobka z podziałem na elementy standardowe i dodatki – generowany jest spis elementów, który w końcowej formie może zawierać również wycenę, koszty materiału i obróbki, pole powierzchni czy objętość poszczególnych elementów. Zestawienie można wydrukować bezpośrednio z programu lub wyeksportować do formatu Excel.

Aby ułatwić zliczenie elementów składowych nagrobka z podziałem na elementy standardowe i dodatki – generowany jest spis elementów, który w końcowej formie może zawierać również wycenę, koszty materiału i obróbki, pole powierzchni czy objętość poszczególnych elementów. Zestawienie można wydrukować bezpośrednio z programu lub wyeksportować do formatu Excel.

Główne zalety CAD KAMIENIARZ 3D

➔ Możliwość automatycznego generowania nagrobków bez umiejętności projektowania 3D

Praca w gotowym konfiguratorze nagrobków nie wymaga wiedzy związanej z modelowaniem 3D i pracą z programem CAD.

➔ Łatwa konfiguracja wymiarowa i wybór komponentów bezpośrednio w oknie dialogowym

W oknie parametrów możesz w czytelny sposób wybrać potrzebne kształty nakryw, tablic i innych komponenty oraz podać ich wymiary.

➔ Fotorealistyczny rendering wewnątrz aplikacji lub w KeyShot® z wersją PRO

W dowolnym momencie z wygenerowanego nagrobka możesz wykonać fotorealistyczną wizualizację bezpośrednio w aplikacji. Opcjonalnie możesz również zakupić dodatkowo specjalistyczną aplikację do renderowania jaką jest KeyShot®.

➔ Automatyczne rozłożenie nagrobka na osobne komponenty

Automatycznie rozłóż elementy nagrobka za pomocą różnych dostępnych animowanych schematów eksplodowania.

➔Animowane prezentacje z możliwością utworzenia fotorealistycznego filmu

Dzięki dostępnym prezentacją w której odpowiednio przemieszcza się kamera - możesz nagrać zwykłą lub fotorealistyczną animację.

➔ Możliwość personalizacji nazewnictwa komponentów

Wszystkie nazwy komponentów i parametrów oknie parametrów konfiguratora mogą być spersonalizowane przez użytkownika.

➔ Szereg gotowych wzorów dostępnych w bibliotece

W bibliotece CAD KAMIENIARZ 3D znajdziesz również szereg gotowych wzorów nagrobków do dalszej edycji przez okno dialogowe parametrów.

➔ Szybka i nieograniczona rozbudowa o nowe wzory nakryw, tablic i innych elementów

Na szkoleniu nauczymy Cię w jaki sposób dodawać własne kształty tablic, nakryw, dodatki oraz materiały. Schemat wykonania tych elementów jest łatwy i powtarzalny.

➔ Możliwość wykonania dokumentacji produkcyjnej

Z wygenerowanego projektu tworzone są rzuty dokumentacyjne 2D co ułatwi CI zlecenie produkcji.

➔ Automatyczne wyceny i spisy komponentów

Po uzupełnieniu pliku danych o ceny poszczególnych grubości konkretnych kamieni - system będzie tworzył automatyczne wyceny.

➔ Licencja BEZTERMINOWA (wieczysta)

Dostarczamy licencje bezterminowe, które nie wymagają obowiązkowych opłat w przyszłości.

Galeria zrzutów ekranu z CAD KAMIENIARZ 3D

Okno programu i generatora nagrobków. Widoki standardowe i fotorealistyczne oraz 2D z rzutami dokumentacyjnymi.

Galeria wizualizacji modelu z CAD KAMIENIARZ 3D w KeyShot®

Fotorealistyczny rendering przy użyciu specjalistycznej aplikacji KeyShot®. Aplikację tą dostarczamy wraz z wersją PRO. KeyShot® jest programem na subskrypcji, dlatego też 

Uwaga! Producent oprogramowania KeyShot® dostarcza jedynie licencje na subskrypcji rocznej. CAD KAMIENIARZ 3D z własnym renderingiem jest na licencji bezterminowej.
Pamiętaj, że nie potrzebujesz wersji Keyshot®, jeśli fotorealistyczny rendering dostępny w podstawowej wersji będzie wystarczający.

Wiele firm kamieniarskich używa już naszego oprogramowania CAD KAMIENIARZ 3D!

Dołącz do tego grona również i Ty!

Szybkie projektowanie i wizualizacja nagrobka przy kliencie...

CAD KAMIENIARZ 3D umożliwia wyświetlanie obrazu na kilku monitorach. Szybkie projektowanie i wizualizacja nagrobka przy kliencie z możliwością pokazania mu tylko samej wizualizacji bez dodatkowych okien i widocznych tylko dla Ciebie ustawień i wycen!

Zobacz wideo:

Odtwórz wideo
Thumb

Pytania i odpowiedzi

Czy poradzę sobie z używaniem generatora nagrobków CAD KAMIENIARZ 3D?

Generator jest gotowym rozwiązaniem, które nadaje się do użytku od razu po instalacji. Wszystkie zmiany odbywają się w oknie parametrów, gdzie można podać odpowiednie wymiary, wybrać wzory komponentów i dobrać materiał. Po użyciu przycisku "Przebuduj"zostanie wygenerowany projekt nagrobka 3D.

Czy mogę rozbudować generator o własne wzory?

Biblioteka wzorów wszystkich komponentów skłądowych nagrobka (nakrywy, tablice, dodatki itp.) jest dostępna do modyfikacji i rozbudowy. W kilku krokach można dodać serię własnych wzorów do generatora.

Czy w razie trudności mogę skorzystać ze wsparcia technicznego?

Możesz korzystać z naszego wsparcia technicznego przez okres 12 miesięcy od zakupu licencji. W razie potrzeby możliwe jest przedłużenie tego okresu na kolejne lata.

Czy moja licencja wygaśnie?

Otrzymujesz licencję, która nigdy nie wygaśnie. Po zakupie możesz korzystać bezterminowo z generatora i wszystkich funkcji programu CAD bez ponoszenia żanych dodatkowych opłat.